4 października 2015 r. odbył się pierwszy piknik zdrowotny pod hasłem „RODZINA WOLNA OD STRESU TO SPOKOJNA PRZYSZŁOŚĆ” w ramach projektu „Musimy siać…” Program profilaktyki i promocji zdrowia psychicznego u dzieci i młodzieży w powiecie pułtuskim.

Piknik został kompleksowo przygotowany i przeprowadzony przez Stowarzyszenie „WSPÓLNOTA POLSKA” Dom Polonii w Pułtusku. Na dzieci i młodzież z powiatu pułtuskiego na scenie czekało mnóstwo atrakcji m.in. quizy wiedzy o zdrowiu i zdrowym odżywianiu się, o prawidłowym i kulturalnym zachowaniu się, o bezpieczeństwie w domu i na ulicy, pokaz samoobrony i zachowania się w sytuacji zagrożenia, a także występy wokalno-artystyczne.

Poza sceną największym powodzeniem cieszyły się zabawki dmuchane – skakaniec i zjeżdżalnia, basen z piłeczkami oraz przejażdżki gondolami, a ponadto – zabawy z kolorową chustą Klanza, gry logiczne i pamięciowe, konkursy plastyczne oraz konkurencje sportowe i sprawnościowe (kręcenie hula hop, skakanie na skakance, wyścigi w workach, wyścigi na dmuchanych rurach i kilkuosobowych nartach, rzucanie piłeczkami do celu, slalomy i tory przeszkód).

Jednym z najbardziej ekscytujących momentów było ogłoszenie wyników konkursów oraz wręczanie nagród wszystkim ich uczestnikom.

Podczas pikniku można było m.in. napić się wody, soku, herbaty, zjeść pyszne jabłko, słodką mini-drożdżówkę lub ciastko, a także skosztować przepysznej zupy z dynii ze słonecznikiem albo pomidorówki z kluseczkami, rybek smażonych lub w folii oraz surówek.

Uroczyste zakończenie pikniku nastąpiło po godz. 15.00 z hukiem i dymem bo salwą armatnią.

Mamy nadzieję, że piknik dostarczył jego uczestnikom wiele radości i mnóstwa dobrych wspomnień.

Na kolejny zapraszamy już w kwietniu (następnego roku).