28 stycznia 2016 r. w Sali Koncertowej Domu Polonii w Pułtusku odbyła się druga konferencja informacyjno-promocyjna w ramach projektu „Musimy siać…” Program profilaktyki i promocji zdrowia psychicznego u dzieci i młodzieży w powiecie pułtuskim, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa w ramach Programu PL13: Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu.

Przed konferencją, przez Panią Annę Makówkę – Koordynatora projektu oraz gościnnie przez Panią Annę Kamińską – Dyrektora Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku, zostały wręczone nagrody rzeczowe laureatom konkursów organizowanych przez Powiat Pułtuski pod hasłem ZADBAJ JUŻ DZISIAJ O SWOJĄ KONDYCJĘ PSYCHICZNĄ, ŻEBY W PEŁNI KORZYSTAĆ Z ŻYCIA, tj.

  1. Po co nam ta agresja – lepsze dziś, lepsze jutro
  2. Stresu nie unikniesz, ale możesz sobie z nim poradzić
  3. Jestem bezpieczny – w szkole, w domu, na ulicy…

Lista laureatów (prezentacja.pdf)

Uczestników konferencji powitała Pani Ewelina Majda – przedstawiciel firmy Solid Consulting z Gorzowa Wlkp. organizującej konferencję. Potem Pani Monika Chrupek – psychoterapeuta, psycholog z Poradni Leczenia Uzależnień KARAN w Warszawie – wygłosiła prelekcję nt. „Edukacja z zakresu pomocy psychologicznej / psychoterapeutycznej. Prawdy i mity. Forma udzielanych świadczeń”. O zaburzeniach emocjonalnych w wieku nastoletnim, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki prób samobójczych i samouszkodzeń u nastolatków opowiedziała Pani Kamila Lenkiewicz – psychoterapeuta, psycholog z Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Następnie uczestnicy konferencji zostali zaproszeni na lunch na górny krużganek. Na zakończenie konferencji prelekcję nt. „Niebezpieczna gra – wpływ emocjonalnej atmosfery rodziny na rozwój i zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży” wygłosiła Pani Marta Szczukiewicz – psychoterapeuta, arteterapeuta w Stowarzyszeniu Nowa Wspólna Droga, w Stowarzyszeniu Wspólnota oraz w gabinecie Art & Psyche w Poznaniu.

Dziękujemy laureatom konkursów, ich rodzicom i opiekunom za przybycie po odbiór nagród i życzymy dalszych sukcesów.

Wszystkim uczestnikom konferencji życzymy aby wiedza zdobyta na spotkaniu zaowocowała zmniejszeniem zachorowalności na choroby związane ze stylem życia.